MİT nerede: IŞİD’in esir tuttuğu Ezidi anne ve çocuğu kurtarıldı

DepoPhotos_14963986-300x200.jpg

Türkiye’nin başkenti Ankara’da, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) gözü önünde bir Ezidi kadın daha esir tutulduğu IŞİD’linin elinden kurtarıldı.

Daha önce birçok rehin Ezidi kadının kurtarıldığı başkentte bu kez, Ezidi bir kadınla çocuğu, öldürülen IŞİD lideri Bağdadi’nin akrabası olduğu iddia edilen bir kişinin elinden Kanada’daki kardeşinin çabalarıyla 12 bin Euro değerindeki kripto para fidye ödenerek kurtarıldı.

ne göre; kısa bir süre öncesine kadar MİT yerleşkesinin de bulunduğu Yenimahalle ilçesine bağlı Şentepe Mahallesi’nde 25 yaşındaki Ezidi kadın Delal ve 8 yaşındaki kızı Ömer sahte ismini kullanan Iraklı bir IŞİD mensubuna fidye ödenerek Türkiye’den çıkarıldı.

Haberde, 2019’da Hatay’dan giriş yaparak 2020’de Ankara’ya geldikleri belirlenen IŞİD’linin, örgütün öldürülen lideri Ebubekir el Bağdadi’nin akrabası olduğu da ileri sürüldü.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dMİT-Emniyet krizi mi: Nasıl olmuş ki, IŞİD üyesi İstanbul’a kadar gelebilmiş?​

    dIŞİD’in canlı bombası Küçükçekmece’de yakalandı​

    dOlay yeri Suriye değil Ankara: Bir Ezidi kadın daha IŞİD’in elinden kurtarıldı​

    dIŞİD Ankara’da Ezidi kız çocuğu sattı: 3 bin 500 Ezidi kadın kayıp!​


Kurtarılan Ezidi kadının 2014’teki Şengal katliamı sırasında, henüz iki aylık evliyken kaçırıldığı belirtildi. Haberde, birçok kez IŞİD mensupları arasında para karşılığı alınıp satılan kadının, defalarca cinsel saldırıya maruz kaldığı da aktarıldı.
 
Üst