Kupa Beyi BİLİM TEKNİK KOLEJİ

kupa-beyi-bilim-teknik-koleji.jpeg


Elbistan Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji, Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş’ta organize edilen Grekoromen Güreş Gençler B Kategorisinde adeta fırtınalar estirdi. Koleje, elde ettiği 5 birincilik, 6 ikincilik ve 1 üçüncülük ile “Kupa Beyi” yakıştırması yapıldı.

Elbistan Özel Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji, eğitim ve öğretimin yanı sıra başarılarını sosyal yaşama ve spor alanlarına da yansıtıyor. Konumu açısından önemli bir yapıya sahip olan Elbistan Özel Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji, Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş’ta düzenlenen Okullar Arası Grekoromen Güreş Turnuvasında 5 birincilik, 6 ikincilik ve 1 üçüncülük elde ederek kupalara adeta ambargo koydu. Takım halinde Kahramanmaraş İl Şampiyonluğunu elde eden Elbistan Özel Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji’ne elde ettiği bu başarısına “Kupa Beyi” yakıştırması yapıldı.

Elbistan Özel Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji Müdürü Fahri Cengizler, elde edilen spor başarısını değerlendirerek şunları söyledi:

“Eğitim ve öğretimdeki başarıların elde edilmesinin yanı sıra sosyal yaşam ve spor alanlarında da hedeflere ulaşmak bizleri mutlu etti. 5 birincilikle birlikte 12 kupa alan öğrencilerimizi kutluyor ve tebrik ediyorum. Elbistan’ı en başarılı şekilde temsil ederek Kahramanmaraş İl Şampiyonluğunu elde eden öğretmenlerimizi ve öğrencilerimize içtenlikle teşekkür ediyor. Malatya’da yapılacak olan Bölge Şampiyonasında yeni başarılar diliyorum.”

Elbistan Özel Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji’nin Kahramanmaraş’tan yapılan şampiyonada başarı elde eden sporcular ve dereceleri şöyle oluştu:

Birinciler; Mahmut Samancı 50 Kg, Mehmet Emin Kibar 60 Kg, Metehan Kaya 65 Kg, Mustafa Karakuş 80 Kg ve Muhammet Kaynar 110 Kg.

İkinciler; Umut Koca 45 Kg, Ata Süleyman Kara 48 Kg, Mustafa Güzel 55 Kg, Seyyit Mehmet Bor 60 Kg, Tolga Kayabaşı 65 Kg ve İbrahim Bor 90 Kg.

Üçüncü; Hakim Arslan 70 Kg.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/kupa-beyi-bilim-teknik-koleji/7724/
 
Üst