Gözaltına alınan Youtuber'lara ev hapsi talebi!

Nöbetçi hakimlik, YouTuber'ların ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Sokak röportajı yapan sosyal paylaşım sitesi Youtube kanalları ‘İlave TV’ ile 'Kendine Muhabir’ hesaplarının sahipleri, ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sokak röportajı yapan İlave TV'nin sahibi Arif Kocabıyık, Kendine Muhabir’ın sahibi Hasan Köksoy, Sade vatandaş hesabının sahibi Mehmet Koyuncu ve Turan Kural gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 3 isim için ev hapsi talep edildiği aktarıldı.

ev.PNG


Eş zamanlı operasyon


Evlerine düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla, ‘İlave TV'nin sahibi Arif Kocabıyık ile editörü Turan Kural ve ‘Kendine Muhabir'in sahibi Hasan Köksoy gözaltına alınmıştı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan ‘Sade Vatandaş' hesabının sahibi Mehmet Koyuncu ise, İstanbul'da bulunduğu için gözaltına alınamamış, ifade vermek üzere Antalya Emniyeti'ne çağrılmıştı.

Ev hapsi talebi


Savcılığa ifade vermek üzere Antalya Adliyesi'ne sevk edilen Arif Kocabıyık, editörü Turan Kural ve Hasan Köksoy, ifade işlemlerinin ardından ev hapsi talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Youtuberların avukatları Ömer Faruk Dağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Savcılık; Arif Kocabıyık, Hasan Köksoy ve Turan Kural için ev hapsi talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti” ifadelerini kullandı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar


Haklarında gözaltı kararı verilen ‘İlave TV'nin sahibi Arif Kocabıyık ile editörü Turan Kural ve ‘Kendine Muhabir'in sahibi Hasan Köksoy, sevk edildikleri nöbetçi hakimlikçe ev hapsi ve yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Avukat Ömer Furkan Dağ ise Twitter hesabından yaptıkları paylaşımda, üç Youtuber’a verilen cezayı açıkladı. Dağ yaptığı paylaşımda, “Savcılık; Arif Kocabıyık, Hasan Köksoy ve Turan Kural için ev hapsi talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Arif Kocabıyık, Hasan Köksoy ve Turan Kural hakkında ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağı verildi” ifadesi kullandı.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/gozaltina-alinan-youtuberlara-ev-hapsi-talebi-34599
 
Üst