Eski AKP’li Özdağ: Saray’a, TÜGVA’ya ne kadar yakınsanız ekmeğe o kadar yakınsınız demektir

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) istifa ederek Gelecek Partisi’nin kurucuları arasında yer alan Selçuk Özdağ, tartışmaların odağında yer alan Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) dair çarpıcı yorumlarda bulundu.

“Bir taraf alabildiğine zenginleşirken, öbür taraf alabildiğine fakirleşiyor.” diyen Özdağ, “Kamuya personel alımlarında aynı adaletsizlik sürüyor. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) giderek anlamsız hale geldi. Sınav kazanmanın, üniversite bitirmenin artık hiçbir anlamı yok.” ifadelerini kullandı.

“İŞ BULMA İHTİMALİNİN LİYAKETLE HİÇBİR ALAKASI YOK”

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Niye yok? Çünkü iş bulma ihtimalinin liyakatle hiçbir alakası yok. Saray’a, TÜGVA’ya ne kadar yakınsanız ekmeğe o kadar yakınsınız demektir.”

7-Niye yok? Çünkü iş bulma ihtimalinin liyakatle hiçbir alakası yok. Saray'a, TÜGVA'ya ne kadar yakınsanız, ekmeğe o kadar yakınsınız demektir.

— Selçuk ÖZDAĞ (@selcukozdag) October 18, 2021


“TÜGVA devletin neresinde duruyor, bura iş ve işçi bulma kurumu mu? Yoksa liyakat belirleme dairesi mi?” diye soran Özdağ, “Bu ülke hepimizin, bu devletin paydaşı 84 milyon insanımızın her biridir. Bir insan paydaşı olduğu devletten haksızlık, ayrımcılık görürse ne hisseder.

TÜGVA ve benzeri kurumlara göre devlet bazılarının devleti, bazılarının değil. Bazıları makbul vatandaş bazıları değil. Hukuk devletinde böyle bir ölçü, böyle bir tasnif olabilir mi?” yorumunda bulundu.

AKIBETLERİ KAYBETMEK

14-Herkesin AKP ve Saray'ın uygulamalarından dersler çıkarması gerekiyor. Hukuksuzluğun, ayrımcılığın, nefsiliğin, her şeyi ben bilirim kibrinin ülkeyi nereye getirdiği görülüyor.

— Selçuk ÖZDAĞ (@selcukozdag) October 18, 2021


Özdağ şöyle devam etti: “Sadece toplumun bir kısmının devleti haline getirilen bir ülkede yönetimlerin akıbeti kaybetmektir. Çünkü halkı ayrıştırarak zaten bir bölümünü peşinen kaybetmişlerdir. Herkesin AKP ve Saray’ın uygulamalarından dersler çıkarması gerekiyor. Hukuksuzluğun, ayrımcılığın, nefsiliğin, her şeyi ben bilirim kibrinin ülkeyi nereye getirdiği görülüyor.”
 
Üst