Enerjisa ve GoodWe’den Türk Telekom Arena Stadında İş Birliği!

Enerjisa, Dünyadaki stadyumlar içerisinde en büyük kapasiteli güneş enerji santrali kurulumu için Türk Telekom Arena Stadı’nın çatısında çalışmalar yapmaya hazırlanıyor.

Proje kapsamında Enerjisa, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu çatısına 4,1MW kurulu güçteki güneş enerjisi santrali kuracak. Santral için panel olarak GoodWe’nin 120kW gücündeki HT serisi inverterlerinin kullanılması planlanıyor.

GoodWe Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Buğra CAN konu ile ilgili yaptığı açıklamasında “Enerjisa ve Galatasaray A.Ş iş birliğiyle kurulacak olan çatı GES projesinde yer almak ve inverter tedarikçisi olmak bizler için büyük bir gurur kaynağı. Spor ile yenilenebilir enerjiyi birleştiren ve dünyanın en büyük spor kompleksi çatı projesi olan Türk Telekom GES projesinin devreye girmesini heyecanla bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk ise yaptığı değerlendirmede, “Enerjisa olarak “İşimin Enerjisi” çatısı altında teknolojiyi ve sürdürülebilirliği odağına alan müşteri çözümlerimizi kullanıma sunduk. Bu kapsamdaki en önemli iş birliklerinden birine Galatasaray ile imza atarken, projenin inverter tedarikçisi olarak GoodWe ile çalışmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Anlaşmamızın, Enerjisa’ ya, GoodWe’ye ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ’’ dedi.

Yenilenebilir enerji ile elektrik üretimi sağlayacak tesisin ekonomik ömrünün 25 yıl olacağı ve yıllık 3.250 ton CO2 salımı engellenerek 200 binden fazla ağacın temizleyebildiği kadar karbon salınımının önüne geçeceği düşünülüyor.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/enerjisa-ve-goodweden-turk-telekom-arena-stadinda-is-birligi-1196
 
Üst