CHP’li İslam: KHK’larla birlikte bu iktidar da ebed müddet yolcudur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) işlerinden edilen yüz binlerce insan için yeniden yargılanma ve iade edilebileceklerine dair açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rahatsız etti.

ERDOĞAN: KHK’LAR YARGININ KONUSU

KHK’ların idari kararlar olması, Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonunun (OHAL Komisyonu) yargıdan beraat etmiş kişileri dahi işlerine iade etmemesi söz konusuyken, Erdoğan “KHK’ların yargı konusu” olduğunu söyledi. ABD dönüşü gazetecilere konuşan Erdoğan, “Bir defa KHK ile ilgili ‘Ben bu işi çözeceğim’ diyen kim? Ana muhalefetin başındaki zat. Sen ne zamandan beri yargı oldun? Bu yargının konusu. Bununla ilgili adımı yargı atar, yargının yetkilerini elinden sen nasıl alıyorsun?” ifadesini kullandı.

‘KHK’LAR TARİHİN EN ZALİMANE SİYASİ İNFAZ METİNLERİNDEN BİRİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ifadelerine cevap veren CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, iktidara geldiklerine KHK’ları “çöpe atacaklarını” söyledi. Kendisi de KHK’yla ihraç edilmiş bir doktor olan İslam, “KHK’lar yargı kararı değil tarihin en keyfi, zalimane siyasi infaz metinlerinden biridir” ifadesini kullandı.

KHK’lar yargı kararı değil tarihin en keyfi, zalimane siyasi infaz metinlerinden biridir.

Allah’ın izniyle iktidara geldiğimizde hepsini çöpe atacak, bütün masumları işlerine döndüreceğiz.

KHK’larla birlikte bu iktidar da ebed müddet yolcudur.

KHK’lar Gidecek; Biz Kalacağız.

— cihangir islam (@cihangirislam)


‘BÜTÜN MASUMLARI İŞLERİNE DÖNDÜRECEĞİZ’

Twitter hesabındaki paylaşımında Cihangir İslam şu ifadeleri kullandı: “KHK’lar yargı kararı değil tarihin en keyfi, zalimane siyasi infaz metinlerinden biridir. Allah’ın izniyle iktidara geldiğimizde hepsini çöpe atacak, bütün masumları işlerine döndüreceğiz. KHK’larla birlikte bu iktidar da ebed müddet yolcudur. KHK’lar Gidecek; Biz Kalacağız.”
 
Üst