Babacan: Faiz ne talimatla ne veliahtla düşer

Erdogan-Prens-Selman-300x197.jpeg

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidar çevrelerinin ‘Suudi Arabistan Veliaht prensi geldi, döviz geldi’ diye altan alta fısıltı gazetesiyle yayıldığını belirterek “Faiz ne talimatla ne veliahtla düşer. Faiz güvenle düşer” dedi

Babacan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın Türkiye ziyaretiyle ilgili görüntülü mesaj paylaştı. Babacan, mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkenin gündeminde Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi’nin Türkiye ziyareti var. Fısıltı gazetesi çalışıyor. Yüksek rakamlar konuşuluyor, Veliaht geldi, paralar geliyor diye. Fısıltı gazetesi ile piyasaya merak etmeyin döviz geliyor, para geliyor deniyor. Bu karar ucuz mu? Yazık değil mi, bu ülkenin itibari yok mu? Dış politikada bir öyle bir böyle. Daha altı ay öncesine kadar cinayetle suçladığın, dosyasındaki delilleri bile vermem gelsin burda baksın, belki delilleri yok ederler dediğiniz daha sonra dosyayı olduğu gibi Suudi Arabistan’a gönderdiğiniz kişiyi bugün geliyorsunuz sarmaş dolaş kucaklıyorsun. Bağımsız, tarafsız yargı ne ise. Suçluyu, suçsuzu ortaya çıkarır ancak bizim derdimiz bu dış politikadaki zik zaklarla yalpalarla. Şimdi hesap ne, veliaht prens gelecek, kur düşecek, faiz düşecek. alttan alta fısıltı. Faiz ne talimatla ne veliahtla düşer. Faiz güvenle düşer.”

Faiz ne talimatla düşer ne veliahtla

— Ali Babacan (@alibabacan)
 
Üst