Başkan Kadayıfçı’ya Onurlu Görev

baskan-kadayifci-ya-onurlu-gorev.jpeg


2007 yılında Dünyaca ünlü dağcı Merhum Ecz. Hakan Coşkun ve 6 arkadaşı tarafından kurulan, Elbistan Dağcılık Kulübü’nde (EDK), bayrak devir teslim töreni gerçekleşti. EDK Başkanlık görevine Onursal Başkan Coşkun’un öğrencisi Genç İş Adamı Mustafa Kemal Kadayıfçı layık görüldü.

Efsane Dağcı Merhum Ecz. Hakan Coşkun’un 2007 yılında kurduğu Elbistan Dağcılık Kulübü (EDK), öğrencisi Genç İş Adamı Mustafa Kemal Kadayıfçı’ya emanet. EDK Başkanlığı görevine layık görülen Kadayıfçı, Hocası Hakan Coşkun’un kurduğu EDK’da göreve getirilmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu kaydetti.

Beraberinde 6 arkadaşı ile birlikte 2007 yılında kurulan EDK, uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında başarılı zirve tırmanışları ile Elbistan başta olmak üzere Türkiye’nin adını Dünya çapında duyurulmasında önemli rol oynamıştı. Ancak 2017 yılında Kurucu Başkan Milli Dağcı Hakan Coşkun’un 7010 Metre yüksekliğindeki Khan Tengri Dağına zirve tırmanışı dönüşü geçirdiği talihsiz kaza sonucu hayatını kaybetmesi büyük bir kayıp olarak acıların yaşanmasına neden olmuştu. Coşkun’un zamansız ve genç ölümü ile Dünya zirveleri adeta öksüz kalmıştı.

Yaşanan unutulmaz acıların ardından faaliyetlerine devam eden EDK, Kurucu Üye Murat Öztürk 2017 yılından itibaren etkinliklerini başarıyla sürdürdü. Ocak Ayında gerçekleşen EDK Genel Kurulu Toplantısında Başkanlık görevine Genç İş Adamı Profesyonel Dağcı Mustafa Kemal Kadayıfçı layık görüldü.

Kurucu Onursal Başkan Merhum Hakan Coşkun ile birlikte Türkiye Dağcılık Federasyonu adına yurt içi ve yurt dışında başarılı zirve tırmanışları gerçekleştiren Başkan Mustafa Kemal Kadayıfçı, Hocasının görevine layık görülmenin onurunu yaşıyor.

Görevi devir aldığı Murat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerine hizmet ve katkıları için teşekkür eden Başkan Kadayıfçı, onurlu göreve layık olmak için özverili çalışmalar içinde olacağını ifade etti. Başkan Kadayıfçı, yaptığı değerlendirmelerde duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Büyük saygı duyduğum Hocam Merhum Hakan Coşkun’u rahmet ve saygıyla anıyorum. Bizlere bıraktığı büyük ve onurlu emanetine sahip çıkacağız. Faaliyet ve çalışmalarımızı daha üst seviyelere çıkararak EDK adına yakışan çaba içinde olacağız. Onursal Başkanımız Merhum Hakan Coşkun’un bizlere bıraktığı en büyük, önemli ve anlamlı miras spor ahlakı ve disiplinli düşünce yapısıdır. Kendisini bir kez daha rahmet ve dualarla anıyoruz. Mekânı Cennet olsun.

Diğer yandan ilkemiz olan Hakan Coşkun’un ahlak ve düşünceleriyle göreve gelen arkadaşlarımız; Başkan Yardımcısı Mikail Koç, Sayman Sedat Tontuş, Sekreter Murat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdem ile birlikte gerçekleştireceğimiz faaliyetler ile EDK’yı zirvelere taşımaya ve yazmaya devam edeceğiz.”

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/baskan-kadayifci-ya-onurlu-gorev/7727/
 
Üst