Ülkücüler gökkuşağını ‘LGBT renkleri’ diyerek spreyle boyadı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Ülkü Ocağı’ndan bir grup, belediye tarafından elektrik trafosuna resmedilen gökkuşağının üstüne siyah sprey boya sıktı. Limak Enerji’ye ait trafonun üzerindeki gökkuşağı “LGBTİ’yi temsil ediyor” denerek kapatıldı.

WhatsApp-Image-2021-09-24-at-11.11.02-300x225.jpeg

‘MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ ADINA TALEP EDİYORUZ’

Gazete Duvar’dan İdris Yılmaz’ın haberine göre; Gemlik Ülkü Ocakları’na ait sosyal medya sayfasından boyamanın yapıldığı fotoğraflar paylaşılarak “Ülkü Ocaklarından Uyarı” başlıklı bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, “Yakın zaman önce İzmir’de çıplak semazen hadisesi gibi bir durum ve kasıt olmadığına inanmak isteriz. Gemlik Belediye yetkilerinin bir an önce gereğini yapıp bu yanlışı düzeltmesini Müslüman Türk milleti adına talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dYüzlerce avukattan ortak bildiri: LGBTİQ+ hakları insan haklarıdır​

    dLGBTİ+’lara polis şiddetine karşı 248 STK: Vardık, varız, var olacağız​
‘SANKİ NORMAL VE SIRANMIŞÇASINA…’

Açıklamanın devamında, “Çocuklarımıza eşcinselliği sanki normal ve sıradan bir olaymışçasına yansıtmaya çalışan bir hareket ile karşı karşıyayız. İlçemizde konuya duyarlı hemşerilerimizin rahatsızlıklarını dile getirmeleri sonrası, söz konusu çizimleri Gemlik Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün yaptırdığı bizlere bildirilmiştir” denildi.
 
Üst